Persian Gulf
امروز ، ساعت 17:10

نمایش بر اساس موضوع
تمامی موارد | سياسي | اجتماعي | فرهنگي | عمراني | متفرقه


جستجو
از   
الی


فرماندار بندرعباس:آموزش و پرورش می تواند نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ یک جامعه داشته باشد. ( )

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بندرعباس، جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی به رياست احمد پويافر فرماندار در محل سالن کنفرانس این  فرمانداري تشكيل گردید.
فرماندار بندرعباس در شروع جلسه ضمن گرامیداشت هفته ثبت احوال و روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت: نقش آموزش و پرورش و اولیا در آموزش دانش آموزان برای آمادگی در برابر زلزله و هرگونه بلایای طبیعی مهم و تاثیر گزار است.
وی در ادامه گفت: مهمترین مسئله هرجامعه،فرهنگ مردمان آن جامعه است و آموزش و پرورش به عنوان یکی از نهادهای مهم در تربیت نیروی انسانی می تواند نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ در سطح جامعه داشته باشد.
احمدپویافر اذعان داشت: شناسایی آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آنها و همچنین تلاش در جهت تحکیم بنیان خانواده از مسائل مهم و اولویت دار جامعه است و نقش آموزش و پرورش و پیوند اولیا و مربیان در پیشگیری و آموزش بسیار حائز اهمیت می باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اینکه تشکل های دانش آموزی نقش مهمی در فعالیتهای تربیتی دانش آموزان دارند خاطر نشان کرد: دانش آموزان باید با پذیرفتن نقش اجتماعی در یک تشکل دانش آموزی به آن سطح از مهارت ها دست یابند که بتوانند با محیط اجتماعی ، گروهها و افراد پیرامون خود ارتباط منطقی پیدا کنند.
فرماندار بندرعباس در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی شهرستان بندرعباس ضمن اشاره به اهمیت نهضت سواد آموزی بیان داشت: تمام دستگاههای اجرایی شهرستان باید در جهت رفع بیسوادی مشارکت داشته باشند.
وی ادامه داد: بی سوادی یک مشکل اجتماعی است و همه آحاد جامعه باید از سواد برخوردار شوند،ترغیب و بازگرداندن افراد بازمانده از تحصیل به امر سواد آموزی مهم ترین اقدام برای ریشه کن کردن بی سوادی در جامعه است.
این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در بحث بیسوادی به دنبال آن هستیم که،شناسایی افراد بازمانده از تحصیل و مشخص کردن تعداد آن ها و امکان تحصیل و آموزش به طوری که اگر نسبت به کسب علم علاقمند هستند در مسیر پیشرفت و ارتقای علمی قرار گیرند.

احمد پويافر فرماندار شهرستان بندرعباس
تلفن تماس: 33336801-076
 تعداد اخبار: 1465 خبر
تصاویر گالری عکس: 714 عکس
بازدید امروز: 328
بازدید دیروز: 790
کل بازدیدکنندگان: 1965078
افراد آنلاین: 44فید خبرها


© تمام حقوق این سایت برای فرمانداری بندرعباس محفوظ است.
طراحی و پیاده سازی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات
www.persiangulfbnd.ir | www.pgba.ir