Persian Gulf
امروز ، ساعت 15:35

نمایش بر اساس موضوع
تمامی موارد | سياسي | اجتماعي | فرهنگي | عمراني | متفرقه


جستجو
از   
الی


جلسه شوراي اداري شهرستان بندرعباس ( )

اولين جلسه شوراي اداري شهرستان ساعت 11 صبح روز يكشنبه مورخ 30/1/88 به رياست آقاي احمد راستي فرماندار و با حضور مديران دستگاههاي اجرائي شهرستان بندرعباس برگزار گرديد . در ابتدا به اين جلسه آقاي دكتر اسدي رئيس سازمان انتقال خون هرمزگان طي سخناني اظهار داشت برابر آمار بدست آمده در ايران از هر 3 نفر يك نفر به دريافت خون نيازمند مي باشند و از هر هزار نفر فقط تعداد 23 نفر خون اهداء كرده اند . وي گفت باتوجه به وضعيت بيماري تالاسمي در سطح استان اين سازمان شديدا" به همكاري شهروندان در جهت اهداء خون نيازمند مي باشد . وي گفت در سطح استان 3 پايگاه در شهرستانهاي بندرعباس – بندرلنگه و ميناب كار دريافت خون رااز اهداء كنندگان انجام مي دهند . وي گفت در سال 87 بيش از 6 هزار واحد خون گيري در سطح استان داشته ايم كه با توجه به شرايط اقليمي بندرعباس ما ماهانه نيازمند 4 هزار واحد خون گيري در استان مي باشيم . آقاي دكتر اسدي در ادامه اظهار داشت اهداء خون هيچ ضرري براي انسان ندارد و مراكز خون در مغز استخوان انسان فعال مي شود و غلظت خون و چربي خون كاهش مي يابد . وي گفت در حال حاضر بيماراني كه از تالاسمي ماژور رنج مي برند دريافت كنندگان ثابت خون در استان مي باشند وي گفت مردان مي توان در هر 8هفته يكبار و خانمها 3 بار در سال خون اهداء نمايند . در ادامه اين جلسه آقاي احمد راستي فرماندار بندرعباي ضمن تبريك آغاز سال جديد طي سخناني با توجه به بيانات مقام معظم رهبري امسال سال اصلاح الگوي مصرف نامگذاري گرديد ه است اظهار داشت يكي از مسائل و مشكلاتي كه كشور ما را تهديد مي كند  بحث اسراف است . كه اين امر متاسفانه از رژيم  ستم شاهي و دول غربي براي ما به ارث مانده است .

وي گفت اصلاح الگوي مصرف كار سختي است اما با تغييرعادت مي توانيم اسرافها را در محيط كار زندگي كنترل كنيم . وي گفت  براي اجراي طرح الگوي مصرف در كشور بايد از نظرات مردم ، كارشناسان و اهل فن و از طريق مركز علمي اقدام شود و در شرايط فعلي بايد صرفه جوئي توسط دستگاههاي اجرائي عملياتي شود تا سرمشقي براي افراد زيرمجموعه و مردم باشد و مسئولان بايد در اين امر پيشگام باشند . وي در ادامه به تعطيلات نوروز امسال اشاره كرد و اظهار داشت با خدمات خوب در نظر گرفته شده سال خوبي در خصوص استقبال از ميهمانان نوروزي داشتيم و استان هم در اين خصوص از استانهاي برتر شناخته شد .  وي گفت شرايط اقليمي ، مناطق تجاري و آزاد ، چشم انداز زيباي ساحل دريا موجب رونق گردشگري در مركز استان شهربندرعباس شده است .و در همين خصوص از مسئولين شهرداري ، سازمان ميراث فرهنگي ، مخابرات ، راه ترابري ،بند شهيد باهنر و  بخشداران تابعه شهرستان كه در ايام تعطيلات نوروزي پذيراي ميهمانان نوروزي و منشاء خدماتي بوده اند قدر داني و تشكر كرد.
وي در ادامه سخنان خود به اجراي طرح بزرگ مسكن مهر در بندرعباس اشاره كرد و افزود با اجراي موفق اين طرح در اواخر سال گذشته و اوايل امسال با كاهش قيمت مسكن و اجاره بهاء خانه ها روبه رو بوده ايم . كه اين از موفقيت دولت نهم مي باشد. وي گفت در سال جاري اجراي اين طرح در اولويت كار مسئولان استان مي باشد و دستگاههاي اجراي بايد با حمايت از تعاونيهاي مسكن و ارائه تسهيلات بانكي در پيشرفت اين طرح ملي همكاري و مساعدت نمايند. آقاي احمد راستي در ادامه سخنان خود اظهار داشت در آستانه برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در كشور مي باشيم كه مقدمات فراهم و آمادگي كامل جهت برگزاري يك انتخابات سالم در كمال بي طرفي را داريم. وي گفت ايران اسلامي يك كشور مردم سالاري ديني مي باشد كه قدرت خود را از مردم گرفته است و با آراء مردم انقلاب تثبيت شده است و در طول 30 سال بعد از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران حضور چشمگير مردم در تمامي انتخابات نشانگر حمايتهاي بي دريغ مردم از نظام مقدس جمهوري اسلامي بدون مي باشد و ما به عنوان كارگزاران نظام مقدس جمهوري اسلامي بدون گرايشات حزبي و بدون استفاده از امكانات دولتي بايد زمينه حضور فعال و شاداب مردم را در اين انتخابات فراهم نمائيم و هدف مشاركت حداكثري مردم در اين امر الهي مي باشد و انتخابات امسال بصورت رايانه اي و كلاسهاي آموزشي اين كار برگزار شده است.

 تعداد اخبار: 2215 خبر
تصاویر گالری عکس: 0 عکس
بازدید امروز: 781
بازدید دیروز: 988
کل بازدیدکنندگان: 3454471
افراد آنلاین: 79فید خبرها


© تمام حقوق این سایت برای فرمانداری بندرعباس محفوظ است.
طراحی و پیاده سازی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات
www.persiangulfbnd.ir | www.pgba.ir