Persian Gulf
امروز ، ساعت 15:14

نمایش بر اساس موضوع
تمامی موارد | سياسي | اجتماعي | فرهنگي | عمراني | متفرقه


جستجو
از   
الی


مرادی: دستگاههای اجرایی در زمینه ریشه کنی بی سوادی تلاش کنند. ( )

فرماندار بندرعباس گفت: تمامی دستگاههای اجرایی موظف هستند در زمینه ریشه کنی بی سوادی به آموزش و پرورش کمک کنند و کم کاری ادارات در این خصوص قابل قبول نیست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بندرعباس، احمد مرادی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بندرعباس، مدرسه را منشا تحولات بزرگ در جامعه دانست و اظهار داشت: مدرسه نهادی بسیار مهم و تاثیرگذار در جامعه است و به همین علت شورای آموزش و پرورش نیز باید با استفاده از الگوهای مناسب و همچنین خلاقیت در طرحهای خود، فضایی مناسب را برای دانش آموزان در مدارس ایجاد کند.
وی بر اجرایی شدن مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان بندرعباس تاکید کرد و افزود: برای رسیدن به یک نقطه مطلوب در زمینه آموزش و پرورش، مصوبات شورای آموزش و پرورش باید جنبه اجرایی پیدا کند و عدم اجرای مصوبات از سوی دستگاههای اجرایی مسئول به هیچ وجه قابل قبول نیست.
فرماندار بندرعباس در ادامه خواستار بهبود وضعیت تجهیزات مدارس شد و عنوان کرد: توجه به رفع نیازهای مدارس در زمینه امکانات و تجهیزات باید یکی از اولویتهای اساسی شورای آموزش و پرورش شهرستان بندرعباس باشد و در این خصوص باید میان ادارات آموزش و پرورش و سایر ادارات تعامل مناسبی برقرار شود.
مرادی در همین راستا از انتخاب ادارات پشتیبان برای مدارس خبر داد و گفت: برای کاهش مشکلات تجهیزاتی مدارس، مسئولیت رفع نیازهای مدارس طبق تقسیم بندی مشخصی به هرکدام از ادارات محول می شود و دستگاههای اجرایی موظف هستند تا به عنوان ادارات پشتیبان، نیازهای مدرسه مشخص شده برای آنها را رفع کنند.
وی ادامه داد: همچنین بحث هوشمندسازی مدارس در شهرستان بندرعباس نیز باید با جدیت بیشتری پیگیری شود تا بندرعباس در این خصوص شهرستانی پیشرو در سطح استان هرمزگان باشد.
نماینده عالی دولت در شهرستان بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود وجود افراد بی سواد در شهرستان بندرعباس را مسئله ای غیرقابل قبول دانست و تصریح کرد: حتی وجود یک نفر بی سواد در شهرستان بندرعباس نیز غیرقابل قبول است و باید با اراده ای جدی این مشکل را ریشه کن کرد.
مرادی در همین خصوص اضافه کرد: در راستای ریشه کنی بی سوادی در شهرستان بندرعباس تمامی دستگاههای اجرایی موظف هستند تا به آموزش و پرورش کمک کنند و هیچ دستگاهی حق ندارد در این خصوص کم کاری داشته باشد.
وی همچنین در بخش پایانی سخنان خود از آموزش و پرورش به علت اجرای مناسب طرح مدارس قرآنی تشکر کرد و خواستار گسترش فعالیتهای مدارس قرآنی شد.
 تعداد اخبار: 2215 خبر
تصاویر گالری عکس: 0 عکس
بازدید امروز: 743
بازدید دیروز: 988
کل بازدیدکنندگان: 3454433
افراد آنلاین: 47فید خبرها


© تمام حقوق این سایت برای فرمانداری بندرعباس محفوظ است.
طراحی و پیاده سازی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات
www.persiangulfbnd.ir | www.pgba.ir