Persian Gulf
امروز ، ساعت 15:53

نمایش بر اساس موضوع
تمامی موارد | سياسي | اجتماعي | فرهنگي | عمراني | متفرقه


جستجو
از   
الی


اسماعیل موحدی گفت : رسالت تعلیم و تربیت یک امر الهی است و باید با نگاه ویژه ای بحث تعلیم و تربیت پیگیری گردد ( )

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی اسماعیل موحدی در گردهمایی دهیاران و شوراهای اسلامی بخش که با حضور مدیران و مسئولین نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش نواحی 1 و 2 در محل سالن غدیر فرمانداری با موضوع اهمیت تعلیم و تربیت و سواد آموزی برگزار گردید اظهار داشت  : رسالت تعلیم و تربیت یک امر الهی است و باید با شتاب بیشتری بحث تعلیم و تربیت دنبال شود در اسلام نه تنها پدر و مادر موظف به سواد آموزی کودکان است،بلکه حکومت‌ و دولت نیز موظف است تا وسایل تعلیم و تربیت را حتی بصورت اجباری و آموزش رایگان‌ برای همه فراهم آورد.
وی ادامه داد  : هدف از آفرینش انسان رسیدن به سعادت و کمال است ؛ کمال انسان هم در گرو کسب علم و ایمان است . علم و ایمان به مثال دو بال انسان را به سعادت و کمال رهنمون می سازند.
بخشدار مرکزی در پایان مطالب خود تصریح نمود : تعلیم و تربیت، اساس نظام فکری اسلام است. هدف تعلیم و تربیت اسلامی،تربیت انسان موحد است و همه برنامه ریزی و فعالیت های برنامه ریزان و معلمان باید برای تحقق این هدف سازماندهی شود
سپس موسی عید زاده دیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بندرعباس در این گردهمایی اظهار داشت : امر به خواندن نخستين فرمان آخرين كتاب آسماني بوده و بيانگر اهميت تعليم و تعلم در دين مبين اسلام مي-باشد تا جائيکه اسلام آن را در رديف يهترين عبادتها بر شمرده است. در كشور ما كه مهد علم و ادب بوده و در سايه ی اسلام زندگي مي¬كند شايسته نيست مردم آن از نعمت خواندن و نوشتن محروم باشند. روي اين اصل کشور ما و  نظام آموزشي آن، مطابق فرمان حضرت امام مي¬بايست جهت ريشه¬کني بيسوادي اقدام نموده و به سمت سرزمين عاري از بيسوادي گام بردارد.
در ادامه دادعلی پور مدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 بندعباس بیان نمود : تعلیم و تربیت  مثل پرنده ای است که یک بال آن خانواده و یک بال آن آموزش و پرورش است و آموزش و پرورش به سمتی می رود که همراه  با آموزش کار مهارتی هم داشته تا پس از پایان آموزش ؛ دانش آموزان دارای یک فن مهارتی باشند تا بتوانند در جامعه انسان مفید ی باشند.
 تعداد اخبار: 2215 خبر
تصاویر گالری عکس: 0 عکس
بازدید امروز: 813
بازدید دیروز: 988
کل بازدیدکنندگان: 3454503
افراد آنلاین: 101فید خبرها


© تمام حقوق این سایت برای فرمانداری بندرعباس محفوظ است.
طراحی و پیاده سازی: شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات
www.persiangulfbnd.ir | www.pgba.ir